Pobede Spartaka, Slavije, Uniree, remi Doline, porazi Vojvodine, Poleta i Pobede

U utakmicama 10 kola Prve južnobanatske lige su naši klubovi ostvarili po jednu pobedu, remi i poraz. Najuspešniji bio je Spartak 1911 koji je pobedio u Debeljači Dunav iz Banatske Palanke rezultatom 2:0. Nerešeno 1:1 bilo je u Vlajkovcu gde su se sastali Jedinstvo i Dolina iz Padine. U Pavlišu je Crvena zvezda pobedila Vojvodinu iz Crepaje 5:0.

Spartak je deveti sa 16, Dolina šesnaesta sa 8 a na poslednjem osamnaestom mestu Vojvodina iz Crepaje bez boda.

Jedanaesto kolo na programu je u nedelju 21. oktobra sa početkom u 15. časova. U derbiju začelja na stadionu Sto topola se Vojvodina sastaje protiv pretposlednjeg Poleta iz Izbišta koji ima šest bodova više od Crepaje. Dolina u Padini igra protiv Vojvodine iz Seleuša. Kandidat za šampionsku titulu Radnički u Barandi dočekuje Spartak 1911 iz Debeljače.

Odigrano je i sedmo kolo Druge južnobanatske lige Zapad – Sever. U Uzdinu je Unirea savladala Polet iz Idvora 3:1, u Kovačici Slavija Omladinac 1927 iz Opova 6:0, dok je Pobeda u Samošu izgubila 0:1 od Tempa iz Sefkerina.

Na prve tri pozicije na tabeli su naši klubovi: prva Slavija koja je sakupila 16, drugi Polet sa 13 i treća Unirea sa 12 bodova. Pobeda je deveta sa jednim osvojenim bodom. Kovačičani imaju sedam a ostali timovi šest odigranih mečeva.

U osmom kolu 21. oktobra u 15. časova Polet u Idvoru dočekuje Omladinca 1927 iz Opova, Slavija putuje u Glogonj istoimenoj ekipi, dok se u opštinskom derbiju u Uzdinu sastaju Unirea i Pobeda iz Samoša.

Radio Televizija Opštine Kovačica

Learn More →

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *