Slavija jesenji prvak, Polet vicešampion, Unirea treća na kraju prvog dela Druge lige, igrali i prvoligaši

Završen je prvi deo prvenstva u Drugoj južnobanatskoj ligi Zapad – Sever. Tri od četiri naša kluba su na prvim pozicijama: Slavija iz Kovačice je jesenji šampion, sakupila je 19 bodova, isto kao i Polet iz Idvora, ali Kovačičani imaju bolju gol razliku. Treća je Unirea iz Uzdina sa sakupljenih 18 bodova, samo bodom manje od Idvora i Kovačice.

U 9. kolu je Slavija bila slobodna, Unirea je savladala Vojlovicu 2018 u Vojlovici 4:0, dok je u opštinskom derbiju u Samošu Polet pobedio minimalnim rezultatom domaću Pobedu 3:2.

Odigrano je i 12. kolo u ligi više, Prvoj južnobanatskoj ligi. Spartak 1911 je u Debeljači remizirao sa Strelom iz Ivanova 1:1, Dolina iz Padine izgubila u Pavlišu od Crvene zvezde 1:5, dok je Vojvodina iz Crepaje poražena u Banatskom Novom Selu od Sloge 0:5.

Crveno-beli iz Debeljače su na jedanestom mestu sa 17 osvojenih bodova, Dolina šesnaesta sa 8 bodova, dok Vojvodina iz Crepaje je osamnaesta sa tri osvojena boda.

Trinaesto kolo naši klubovi igraju u nedelju 4. novembra sa početkom u 13. časova i 30. minuta: na stadionu Sto topola Vojvodina je u opštinskom derbiju domaćin Spartaku, dok Dolina u Padini u derbiju začelja igra protiv Poleta iz Izbišta.

Za vrh tabele bore se dva Partizana: Uljma ima 28 a Gaj 26 bodova, koliko i treći pretendent za jesenju titulu – Radnički iz Barande.

Radio Televizija Opštine Kovačica

Learn More →

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *