IN MEMORIAM Želimír Hriešik (1978 - 2019)

Pin It

V stredu, 6. novembra, náhle a nečakane, vo veku 41 rokov v Kovačici umrel predseda kolkárskeho klubu Slávia Želimír Hriešik.

Narodil sa 7. marca 1978. roku v Pančeve. Základnú a strednú školu absolvoval v Kovačici. V živote sa venoval súkromnému podnikateľstvu a od 2. decembra 2012. roku vykonával funkciu predsedu kolkárskeho klubu Slávia.V kolkárskom klube pôsobil aj skôr ako športový dopisovateľ Hlasu ľudu. Počas jeho mandatovania práca v KK Slávia pokračovala v dobrom smere a sa zdokonalila. Kovačický mužský tím postúpil do súťaže vyššieho rangu a momentálne súperí v Prvej ligy Srbska skupina Vojvodina a smeruje do Super ligy Srbska.

Bol zakladateľom aktuálneho ženského kolkárskeho družstva Slávia, ktorý podobne tak momentálne cieli na účasť v lige najvyššieho rangu. Vďaka jeho angažovaniu sa kolkárstvo spopularizovalo aj medzi deťmi a mládežou. Kovačica má momentálne najpočetnejší mládežnícky tím v celom Srbsku.

Významnú úlohu mal pri založení ženského kolkárskeho tímu v Padine, ktorý sa pripráva pre svoje prvé ligové súperenie. Bol jedným z iniciátorov rekonštrukcie kovačickej kolkárne, ktorá od minulého roku spĺňa podmienky pre súťaž na najvyššej úrovni. Činný a uctievaný bol aj v pokrajinskom a republikovom kolkárskom zväze. V posledných dvoch mandátnych obdobiach bol i členom Správnej rady Kolkárskeho zväzu Vojvodiny. 

Pochovaný je vo štvrtok, 7. novembra, na kovačickom cintoríne.

Česť jeho pamiatke.

POLITIKA