Veliki uspeh karatista Kovačice

Veliki uspeh ostvarili su karatisti Karate kluba Kovačica na prvenstvu Vojvodine za poletarce, pionire i nade održanom 18. marta u Sremskim Karlovcima: Kovačičani su sa devet takmičara osvojili 8 medalja.

Zlato je osvojio Nikola Subin, srebro Uroš Krstić a bronzu  Nađa Lakičin, Dejan Krkljuš, Anđela Lakičin, Petar Njegrulj, Nemanja Živkov i Siniša Ilibašić.

Medalju nije osvojio Aleksa Živojnović koji je izgubio u borbi za medalju kod rezultata 4:4 ali zbog pravila osvojenog prvog poena pobedio protivnik.

Kovačičani nastavljaju sa pripremama za državno prvenstvo i u sklopu toga će biti na klupskim pripremama na prolećnom raspustu na Čardaku od 13. do 18. aprila.

Državno prvenstvo je u zadnjoj sedmici aprila a Kovačičani će nastupiti sa devet takmičara jer su se svi plasirali.

Trener Dragan Vukelić  je u izjavi za naš program rekao da je veoma zadovoljan ostvarenim rezultatima na prvenstvu Vojvodine a na šampionatu Srbije ako Kovačičani osvoje jednu medalju biće uspeh. Jedan od problema karatista Kovačice je što vežbaju na parketu a takmiče sa na tatamiju.

Radio Televizija Opštine Kovačica

Learn More →

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *