Čestné uznania v súťaži Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko podarilo sa získať aj dvom žiačkam z Kovačice a Padiny

V prvý júnový piatok v Nových Zámkoch pod organizátorskou gesciou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, MO Matice slovenskej, Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí a ďalších partnerov, slávnostne ocenili prozaické i poetické talenty zapojené do literárnej súťaže žiakov základných a stredných škôl na Slovensku i v slovenskom zahraničí s názvom Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko.

Žiaci zo zahraničia už tradične súťažia v 4. kategórii, pokým v prvých troch sa posudzujú práce žiakov zo škôl na Slovensku.

Na túto literárnu súťaž už niekoľko rokov po sebe práce zasielajú aj žiaci z Kovačice a Padiny, ktoré neraz boli odmenené.

V tomto roku čestným uznaním porota ocenila aj literárnu prácu Valentíny Chalupovej, žiačky kovačickej ZŠ Mladých pokolení, ktorá sa slávnosti udeľovania odmien na Slovensku zúčastnila so svojou profesorkou Máriou Kotvášovou Jonášovou, tiež čestné uznanie sa dostalo Paulíne Valentovej, žiačke padinskej základnej školy, ktorá na Slovensku pobudla s profesorom Miroslavom Juricom.

 

Radio Televizija Opštine Kovačica

Learn More →

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *