Medaily pre dôchodcov z obce Kovačica

V pondelok 16. augusta dôchodcovia z obce Kovačica účinkovali na športovom podujatí v Zreňanine. Bolo to vlastne stretnutie dôchodcov z Banátu, na ktorom Kovačičania obsadili až dve prvé miesta. 

Keďže sa športové podujatia s väčším množstvom ľudí nemôžu organizovať, dôchodcovia sa rozhodli poriadať regionálne športové stretnutia. Tak sa v pondelok 16. augusta  v Zreňanine uskutočnilo tzv. športové stretnutie penzistov z Banátu, na ktorom účinkovalo 14 mestských či miestnych dôchodcovských združení. Kovačické obecné združenie tiež malo svoje zastúpenie. Päťčlenný tím v zložení: Jano Koreň, Anna Biskupovićová, Mária Zámečníková a Martin Žiak z Kovačice a Slobodan Ilić z Crepaje súperili v štyroch športových disciplínach: rýchla chôdza, kop do bránky, šípky a hod loptou na basketbalový kôš. 

V dvoch si vybojovali zlaté medaily, obsadili prvé miesto v basketbale a prví boli i v disciplíne kop loptou do bránky. Okrem toho, v konečnom umiestnení tímu kovačického dôchodcovského združenia patrilo druhé miesto a osobne im pohár udelil primátor Zreňaninu.

Z kovačického obecného združenia informujú, že 3. septembra v Kovačici bude v ich organizácii prebiehať športové stretnutie penzistov južného Banátu, na ktorom sa zúčastní okolo 100 seniorov. 

Radio Televizija Opštine Kovačica

Learn More →

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *