Pobeda Pobede i Uniree, remi Poleta, porazi Doline i Spartaka

U 11. kolu Vojvođanske lige Istok su fudbaleri Polet odigrali nerešeno u Idvoru sa Crvenom zvezdom iz Vojvode Stepe sa 2:2. Plavo-beli su četrnaesti sa 8 osvojenih bodova. U subotu 30. oktobra je u Beloj Crkvi južnobanatski derbi a ujedno i derbi začelja. Petnaesti BAK dočekuje Idvor.

Oba naša kluba koja se takmiče u Prvoj južnobanatskoj ligi su izgubila a oba naša kluba koja se takmiče u Drugoj južnobanatskoj ligi su pobedila. 

Budućnost je u Alibunaru savladala Dolinu iz Padine sa 2:1 a Jugoslavija u Jabuci Spartak 1911 iz Debeljače sa 3:2. Dolina je druga sa 21 bodom, Spartak petnaesti sa 9 bodova. Derbi jesenjeg dela prvenstva odigraće u Padini 31. oktobra Dolina protiv prvoplasiranog Radničkog iz Kovina koji ima tri boda više od crveno-plavih. Spartak putuje istog dana u Gaj na megdan trećeplasiranom Partizanu koji ima bod manje od Doline. Obe pomenute utakmice Prve južnobanatske lige počinju u 13. časova 30. minuta.

Fudbaleri Pobede iz Samoša su postigli jednu od najubedljivijih prvenstvenih pobeda u svojoj istoriji u Drugoj južnobanatskoj ligi. U 10. kolu su savladali na domaćem terenu Mundial iz Pančeva sa 9:0. Uspešna je bila i Unirea. Uzdinci su u Bavaništu savladali BSK sa 3:2. Unirea je treća sa 21 bodom a Pobeda deveta sa 6 bodova. Naredno kolo igra se 31. oktobra u 13. časova 30. minuta. Unirea dočekuje u derbiju prvoplasirani Omladinac iz Delibleta a Pobeda čeka Glogonj.

Radio Televizija Opštine Kovačica

Learn More →

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *