Prvá letná tvorivá dielna Obecnej knižnice Kovačica zahlásená na 9. júla.

Zajtra sa v Padine začínajú Letné tvorivé dielne pre deti v organizácii Obecnej knižnice Kovačica. V Kovačici ich zrealizujú v auguste.

V rámci letného programu práce obecnej knižnice Kovačica už dlhé roky bývajú zaradené letné tvorivé dielne pre deti. V bežnom roku najprv budú prebiehať v Padine a neskoršie sa dielne uskutočnia v Kovačici. Miesto konania dielní v Padine je Základná škola maršala Tita, kde v období od 9. do 24. júla dokope zrealizujú päť dielní. Tematika je čerpaná z rôznych oblastí a to divadlo, psychológia, úžitkové umenie, chémia a literatúra. Ako prezrádza Zdenka Obšustová z padinskej knižnice, tohtoročný záujem detí je výborný – na dielne sa prihlásila štyridsiatka detí, ktoré spolu s mentormi budú vytvárať všeličo a rozpracovať rôzne témy. Knižnica tohto roku bude spolupracovať s osvedčenými odborníkmi ako sú Master prof. histórie a hudobnej kultúry Vladimír Halaj, Master psyhologička Martina Hediová-Kirićová, Master hist. umenia

Elenka Ďurišová, prof. chémie Jano Sabo. Poslednú piatu dielnu venovanú literátovi Michalovi Babinkovi bude viesť organizátorka dielní a knihovníčka v padinskej knižnici, Zdenka Obšustová.

          Okrem toho, že sa prostredníctvom dielní deti tvorive kamarátia, zároveň trávia čas v knižnici, spoznávajú jej čaro a tým pádom si zvykajú navštevovať knižnicu, podčiarkuje Slobodan Stevanovski, riaditeľ Obecnej knižnice Kovačica a dodáva, že dielne v Kovačici zrealizujú v auguste.

Radio Televizija Opštine Kovačica

Learn More →

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *