Charitatívny bazár na kovačickom trhovisku

Pin It

V najbližšiu sobotu 6. marca na stánkoch kovačického trhu prebiehať bude i charitatívny bazár pre Gregora a Nestora, dvoch bratov, s dijagnostikovaným autizmom.

Skúsenosť ukázala, že predchádzajúci charitatívny bazár v Kovačici, ktorý bol poriadaný, 21. novembra, rovnako tak na kovačickom trhu, zaujal veľký počet občanov, ktorí svojím málo prispeli, aby sa zozbierala významná suma peňazí, vtedy pre Minju, Aniku a Olivera, vďaka čomu sú títo drobci, v súčasnosti, na ceste k uzdraveniu. Pre epidemiologicky nepriaznivé podmienky charitatívna činnosť v našej obci bola presunutá do interentovej sféry, presnejšie na sociálnu sieť Facebook. Tam od decembra 2020. sa nerušene konajú bazár za bazárom. 

Najnovšie, od 27. februára do 13. marca prebieha bazár pre Gregora a Nestora, dvoch autistických bratov, potrebujúcich finančné prostriedky pre liečbu kmeňovými bunkami, ktorá sa ukázala ako veľmi úspešná pri liečbe detí s autizmom. 

V rámci tohto online bazára, do ktorého sa možno zapojiť prostredníctvom FB skupiny Online humanitarni bazar u opštini Kovačica, iniciátorky usporiadajú aj mini bazár na kovačickom trhovisku, v sobotu 6. marca v predpoludňajších hodinách, pri príležitosti blížiaceho sa Medzinárodného dňa žien. Organizátorky preto pozývajú aj mužov, aby nazreli do ich ponuky, kde sa, ku sviatku všetkých žien, istotne nájde niečo pre potešenie buď ich partneriek, sestier, mám, alebo dcér.

Na trhových stánkoch sa vyskytnú odevné predmety, kvetinové darčeky, knihy a dekoratívne drobnosti, alebo kuchynské doplnky. Tiež , všetkým obľúbené koláče. Pripraviť nejakú sladkú maškrtu a ponúknuť na bazáre v sobotu môžu aj ostatní záujemci či záujemkyne, stačí sa iba ozvať do stredy 3. marca Mariane Gajanovej Veňarskej a Andrijane Brtkovej z Kovačice, na telefónne čísla 0638680067 a 0638682809. 

V prípade zmien, ohľadom poriadania bazáru a v súvise s epidemiologickými podmienkami, občania budú oboznámení.

MALI OGLASI

POLITIKA


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/okoinfor/public_html/rtvok/plugins/system/helix3/core/classes/Minifier.php on line 227