V kovačickom Dome zdravia pokračujú s prevetívnymi vyšetreniami

V Dome zdravia v Kovačici pokračujú s usporadúvaním preventívnych prehliadok. Tentoraz si krvný tlak, hladinu cukru a iné zdravotné parametre môžete skontrolovať v piatok, 8. februára.

Všeobecné preventívne prehliadky budú prebiehať v edukačnej sále kovačického Domu zdravia v čase od 8h do 14h. Vyšetrenia zahŕňajú meranie krvného tlaku, telesnej hmotnosti, výpočet indexu telesnej hmotnosti, meranie hladiny cukru v krvi, triglyceridov a cholesterolu v krvi, zisťovanie okultného krvácania v stolici u poistencov starších ako 50 rokov (a to tak, že, občania vo veku 50 až 70 rokov prinesú vzorku stolice vo fľašky kúpenej v lekárni) a budú vykonané aj EKG skúšky, čiže skúšky na srdcovú kondíciu. Na konci vyšetrenia všetci dostanú radu praktického lekára, ako aj interného lekára.

Preventívne prehliadky, ktoré sa konali v minulom období, spôsobili veľký záujem obyvateľov obce Kovačica. Posledná preventívna prehliadka sa uskutočnila v Debeľači v januári a po vyšetrení naplánovanom na 8. februára v Kovačici z kovačického zdravotného strediska oznámili, že ďalšiu prehliadku usporiadajú 15. marca v Samoši.

 

Radio Televizija Opštine Kovačica

Learn More →

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *