Završene su kvalifikacije za Kup Vojvodine za mlade.Prvih 8 takmičarki i takmičara se kvalifikovalo za finalni Kup Vojvodine za mlade, koji se igra u Apatinu, na kuglani Banje Junaković u subotu 11. jula.
U finanle se plasiralo nekoliko kuglaša i kuglašica iz naše opštine.
Iz kovačičke Slavije kod pionirki Lena Černjoš kao treća na kraju kvalifikacija, kod kadetkinja Tamara Milosavljević kao četvrta, Ivana Merko kao peta i Bojana Rusov kao sedma. U kategoriji kadetkinja od slavijašica su u kvalifikacijama učestvovale i Tamara Vukosavljev i Aljenka Marko.
Kod juniorki se u finale plasirala Milica Sretenović kao šesta.
Uspešna je bila Slavija i u konkurenciji dečaka. Pionirr Ivan Milosavljević ide u finale sa drugog a pionir Kristijan Marko sa trećeg mesta. U pionirskoj konkurenciji idu u finale i kuglaši Spartaka iz Debeljače: Karolj Šike sa četvrte i Norbert Sikora sa pete pozicije.
Kadeti nisu uspeli da se plasiraju u finale: učestvovali su u kvalifikacijama Andraš Biro iz Spartaka i Luka Mušović iz Slavije.
U kategoriji juniora naša opština nije imala predstevnike.