Fudbaleri Slavije pobedili Dolinu

Veterani fudbalskih klubova Doline iz Padine i Slavije iz Kovačice odigrali su prijateljsku utakmicu 24. juna na stadionu „crveno-plavih“.

Bolji su bili gosti, savladali su „večite rivale“ rezultatom 8:6, na poluvremenu bilo je 3:2 za slavijaše. Igralo se pred punim tribinama, meč su pratili ljubitelji najvažnije sporedne stvari ne samo iz Padine i Kovačice čime je još jednom potvrđeno da je derbi praznik van kalendara ili crvena brojka u kalendaru. Poznat je od polovine šezdesetih godina prošlog veka rivalitet komšijskih klubova. Pred i za vreme ovakvih mečeva vlada veća napetost i uzbuđenje, i kod prijateljskih duela vlada neizvesnost, favorit na papiru ne pobeđuje uvek, navijači su i ovoga puta bili neizbežan dekor i velika pomoć pri bodranju, derbiji su za sve generacije fudbalera inspiracija za dokazivanje – nije bilo drugačije ni u meču veterana, koncentracija za utakmicu igrača je veća a timska želja za pobedom izraženija. U prvenstvenim okršajima ranije je derbi često bio i flaster na ranu za eventualne neuspehe u prvenstvu, naravno, ako se pobedi u derbiju. Prognoza rezultata u derbiju uvek je nezahvalna. A šta je sve potrebno da se ovakvi derbiji i dalje sa ljubavlju gaje i neguju pokazala u oba kluba u poslednjem okršaju. Puno tribine, prekršt lepih poteza, bezbroj golova i prijateljski stisak ruke na kraju utakmice kao poziv za druženje na trećem poluvremenu uz evociranje starih uspomena.