Výstava insitného maliara Jána Glózika v Prešove bude prístupná verejnosti na obdiv do konca marca.

V piatok, 31. januára, v novej galérii MÚR v Prešove sa konala slávnostná vernisáž k výstave obrazov popredného umelca z Kovačice Jána Glózika. Pomenovaná je Nostalgia a autor na nej predstavil časť svojej najnovšej tvorby, ako i obrazy, ktoré namaľoval pred časom, úhrnne 30 umeleckých diel.

Výstavu, o ktorú záujem prejavil veľký počet milovníkov umenia, zahájila kurátorka Viera Žaková a prítomným sa prihovoril aj autor Ján Glózik.

Meno Jána Glózika je známe nie len u nás, ale i vo svete. Svedčia o tom mnohé samostatné a spoločné výstavy doma a v zahraničí.

Častými motívmi jeho obrazov sú situácie z každodenného života a práce dedinských ľudí. Na jeho obrazoch znázornené sú práce v poli, zimné krajinky, muzikanti, zvyky a obyčaje jeho rodákov Slovákov z Kovačice. Častokrát pestrým koloritom znázorňuje život rybárov, kovačický kostôl v úzadí na obrazoch nikdy nechýba a nie raz sa venoval aj pri maľbe biblických motívov.

Počas vyše 40 rokov maliarskej tvorby Glózik si vytvoril a vycibril svoj jedinečný a rozpoznateľný štýl. To čo je príznačné pre jeho tvorbu je cyklus obrazov veľkolepých rozmerov.

Radio Televizija Opštine Kovačica

Learn More →

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *