Škola volá

Dvojmesačné prázdniny končia a školáci si v pondelok, 3. septembra sadnú do školských lavíc.

Vo všetkých základných školách, ktoré pôsoabia na území Kovačickej obce v pondelok, 3. septembra ráno usporiadajú príjem pre najmladších žiakov. Na šklolách v Kovačici a Padine to bude o 8-ej hodine. Obe vzdelávacie ustanovizne v našej obci, kde sa vyučuje buď výlučne alebo aj po slovensky, v školskom roku 2018/2019 budú mať po tri triedy prvákov. Do školských lavíc si v Kovačici sadne 67 prvákov, ktorý budú roztriedený do dvoch tried s vyučovacou rečou slovenskou a jedného srbského oddelenia, pokým základná škola v Padine privíta 60 žiakov prvého ročníka.

Všetci žiaci prvého ročníka v Kovačickej obci od miestnej samosprávy dostanú školské tašky.

Okrem toho, prvákom v Kovačici a Padine, ako i v ostatných školách v Srbsku, ktorí sa prihlásili v tomto školskom roku do škôl s vyučovacím jazykom slovenským, odovzdajú darčeky so školskými potrebami, ktoré zabezpečila Matica slovenská v Srbsku.

Ostatní, žiaci nižších ročníkov majú do školy prísť ráno, s tým že v Kovačici o 07:30 a v Padine o 8-ej a tí starší, teda vyššie ročníky v základnej škole Mladých pokolení o 13-ej hodine a v Padine o 12:30.

Radio Televizija Opštine Kovačica

Learn More →

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *